What would you like to book?


TRÄNING FÖR ALLA

För bokning av PT: http://rawpt.bokadirekt.se



OBS! 14-årsgräns på all gruppträning.

Tomorrow

5:15 PM
45 min
Magträning ute i buren med Emma.
Passet avslutas ca 18.55 för de som vill hinna med spinning efter.
6:00 PM
45 min
Vi arbetar med distans i tid, arbetspulsen får ligga på en jämn nivå en längre tid. En skön klass i lugnt tempo, men ansträngande såklart.
6:30 PM
45 min
Ett härligt fyspass där du verkligen får sätta kroppen i rörelse. Passet utmanar din styrka, kondition, rörlighet och balans och vi använder endast den egna kroppen som redskap. Rörelserna presenteras med olika alternativ och kan anpassas från nybörjare till mer avancerad. Passet ger en härlig känsla i kroppen!
PASSET KÖRS I DOJON.
Soma Mind 30 min fokuserar på rörlighet och återhämtning. Skapar balans till träningen. Stretchövningar, ibland lite meditativa inslag, mindfulness och vila. Lika skönt för kroppen som för huvudet.
7:30 PM
60 min
Tidsintervall-baserat cirkelpass med olika stationer.

Friday 25 May

6:15 AM
45 min
Spinning (Linda.)
Spots left
5:00 PM
45 min
Intervallpass som bygger på tabata.
Ett tabata block består av 8 intervaller, 20sek 100% och 10sek vila.
Ett tabata block tar 4 minuter och kör blandade övningar.
PASSET KÖRS I DOJON.

Saturday 26 May

10:30 AM
60 min
Grupppass med Johan Bergqvist, även känd från Biggest Loser.
Ett cirkelpass i Dojon.

Sunday 27 May

10:00 AM
60 min
40min step up intensive + 20min core.
PASSET KÖRS I NYA SALEN.
4:00 PM
60 min
Core-Spin (Kicki)
Spots left

Monday 28 May

6:15 AM
45 min
Ett härligt fyspass där du verkligen får sätta kroppen i rörelse. Passet utmanar din styrka, kondition, rörlighet och balans och vi använder endast den egna kroppen som redskap. Rörelserna presenteras med olika alternativ och kan anpassas från nybörjare till mer avancerad. Passet ger en härlig känsla i kroppen!
PASSET KÖRS I DOJON.
5:15 PM
45 min
Intensivt PLYO-pass i buren.
6:15 PM
60 min
Detta pass körs i DOJON
Varannan vecka ben och varannan vecka överkropp, så man har möjlighet att köra både emom och detta pass varje vecka då de går omlott.
Ojämna veckor: butt and legs
Jämna veckor: Arms and abs
7:15 PM
60 min
Fokus på grundtekniker och fysträning av varierande slag.
Instruktören tar dig igenom ett intressant roligt och lärorikt kampsport pass.
Redskap: Handskar och mitsar.
Åldersgräns 17år
PASSET KÖRS I DOJON.
7:30 PM
60 min
Spinning med enkla övningar men tuff nivå om så önskas. Alexander försöker hjälpa dig att varje vecka pressa dig till en ny nivå.

Tuesday 29 May

5:30 PM
40 min
Ett intesivt kort muskelpass.
KÖRS INNE I DOJON
High intensive intervall. En klass där glädje, hög intensitet och kondition sätts I fokus. Kör efter egen förmåga.
8:15 PM
60 min
YIN = Lugn, meditativ yoga där sittande och liggande positioner hålls i en längre tid. Aktiverar bindväven och ökar rörligheten. Inga förkunskaper krävs.
8:15 PM
60 min
Träningspass med 30min intervallträning samt 30min mage.

Wednesday 30 May

5:30 PM
40 min
Ett högintensivt Spinningpass uppbyggt på tabata-intervaller.
6:00 PM
60 min
Emom bygger på att du under en minuts tid kör exempelvis 12 repetitioner och ser till att få vila under dessa 60sek. För när minuten passerat går nästa set igång direkt.
Blandad styrketräning och kondition som utmanar dig och din träning till nästa nivå.

Detta pass körs i DOJON
Varannan vecka ben och varannan vecka överkropp, så man har möjlighet att köra både detta pass och butt&legs/arms&abs varje vecka då de går omlott.
Jämna veckor: Ben
Ojämna veckor: Överkropp
7:30 PM
60 min
Oscar leder passet ojämna veckor och Axel kör jämna veckor.
Bokning krävs alltid.
Passet är utlagt på 60min men behöver inte alltid hålla på i en timme, det varierar.

Thursday 31 May

5:15 PM
45 min
Magträning ute i buren med Emma.
Passet avslutas ca 18.55 för de som vill hinna med spinning efter.
6:00 PM
45 min
Vi arbetar med distans i tid, arbetspulsen får ligga på en jämn nivå en längre tid. En skön klass i lugnt tempo, men ansträngande såklart.
Anmäl dig till sommarens skönaste utomhuspass. Ta gärna med en vän som får gå gratis (obs anmäl er via bokadirekt.se)

Soma Move + Yin Yoga med
Therese & Izabella
Plats, gräsytan vid Brunnbybadet.
Tid 18.30- 20.00

Obs! Vid regn hålls passet inomhus på Raw Motion. Info skickas då ut via sms till alla anmälda.

Att ta med:
-Yogamatta om du har (annars finns till låns).
-Vatten.
-Ev ombyteströja (kan bli svettigt under soma move).
-Varmare tröja att ta på vid yinyogan

Välkomna hälsar Izabella & Therese
7:30 PM
60 min
Tidsintervall-baserat cirkelpass med olika stationer.

Friday 1 June

6:15 AM
45 min
Spinning (Linda.)
Spots left
12:00 PM
45 min
Lunch Cirkel (Emma)
Spots left
5:00 PM
45 min
Intervallpass som bygger på tabata.
Ett tabata block består av 8 intervaller, 20sek 100% och 10sek vila.
Ett tabata block tar 4 minuter och kör blandade övningar.
PASSET KÖRS I DOJON.

Saturday 2 June

9:30 AM
45 min
Cirkelpass ute i buren med Alex, passet kan variera men i helhet ett cirkelpass med både styrka och intervallträning. Halva passet innehåller Core i DOJON
10:30 AM
60 min
Grupppass med Johan Bergqvist, även känd från Biggest Loser.
Ett cirkelpass i Dojon.

Sunday 3 June

10:00 AM
60 min
40min step up intensive + 20min core.
PASSET KÖRS I NYA SALEN.
4:00 PM
60 min
Core-Spin (Kicki)
Spots left

Gruppträning & PT

Gruppträning vid Raw Motion Knivsta

Phone 0733931800
Website
Email
Opening hours Måndag - Fredag 0500-2300

Lördag 0700-2100

Söndag 0700-2200
Address
Hyvelgatan 38A
741 71 Knivsta
Alsike/Knivsta