Betala helst i salongen med Swish, jag tar även kort men föredrar Swish om det finns möjlighet. Jag tar INTE kontanter. Du kan även betala med Klarna faktura eller avbetalning via Klarna. Men använd gärna bara klarna om du vill avbetala eller senarelägga din betalning.
Boka ditt återbesök samtidigt som du bokar ditt första besök, dock tidigast 5 veckor och max 2 månader från ditt första besök. (gäller tatuering) Detta så du vet att du är garanterad ett återbesök inom 2 månader. Annars är risken stor att du blir utan och måste betala för ett andra besök. Kom även ihåg att avboka båda besöken om du vill avboka din tid.
Pga av avbokningar blir det osynkat med tider. Om du inte hittar ett återbesök inom 2 månader så hör av dig till mig så kanske jag kan lösa det på något sätt. Boka inte en tid efter tidsintervallen utan att fråga då debiteras besöket som en (Små fix) eller (Touchup) beroende på hur lång tid som passerat. Om du har en pigmentering sedan tidigare gjord på annan salong så blir det nypris. När du vart hos mig får du ta del av mina Touchup priser.
VIKTIGT!!! Har du en gammal behandling sedan tidigare gjord på annan salong i området, mejla mig en bild innan så jag kan avgöra vad som kommer krävas och ge dig information om kostnader som kommer tillkomma. Ev. måste vi ses för Konsultation innan. Klar upplösning i dagsljus så jag kan se ordentligt hur den ser ut.
Detta gäller inte om den är gjord hos mig tidigare. Förutom Touchup för bryn. Maila då alltid bilder om du vill boka Touchup Bryn då den inte går att boka själv i boka direkt längre.
Små barn och djur är tyvärr inte menade att vistas i lokalen. Är du under 25 år ta med legitimation då 18 årsgräns gäller. Tänk på att du inte får sola på 3 veckor efter behandlingen och inte bada på 1 vecka. (Solning gäller ansiktet så keps kan bäras i 10 dagar sedan 50 spf (solskyddsfaktor i 10 dagar) solglasögon vid eyeliner.
Dubbelbokningar av samma tjänst är INTE ok. Lika gärna som du vill ha en tid så finns det andra som också vill det. Respektera varandra. Varmt Välkommen!
Om företaget
Utför behandlingar inom kosmetisk pigmentering även kallad Permanent Makeup. Använder mig av Mircoblading (handmetoden) då man rispar strån i huden och färgsätter.
Använder även digital maskin vid Läpp pigmentering och Franslinje.
Utför även:
-Filler Injektioner
-Botox
-PRP
-PRF
-Trådlyft
-Plasma
-Microneedling
-BB Glow
-Hårborttagning med Diod laser,
-Laserborttagning av tatueringar
-HIFU
-Microneedling Radio Frequency
-RF
-Em Sculpting
Varmt Välkommna!