Välkommen till Mikropausens bokningssida!
Här bokar du tid för Healing, Energi-Coaching samt YinYoga med Lars Hain
OBS! Dessa tjänster kan även utföras på distans! Tala med Lars om detta!
Vi erbjuder även ett mycket uppskattat antistresspaket på distans, 5 x 30 minuter.
YinYogan öppnar upp från 17/2022!
Måndagar 1800 - 1930
Lördagar 0900-1030
Som läget är nu (januari 2022) erbjuder vi Yin-Yogaklasser till grupper om 8 max deltagare. Det innebär att det blir glesare mellan mattorna. Omikronvarianten peakar i Sverige för närvarande och befinner du dig i en riskgrupp är det rekommendabelt att du väntar tills nuvarande våg klingat av.
Är du eller dina närmaste sjuka i Covid 19 eller någon annan smittsam sjukdom ska du följa Svenska Smittskyddsinstitutets regler beträffande pandemin. Kostnadsfri avbeställning kan alltid ske på grund av förkylning eller infektion. Gör dock detta så snart som du känner av symptom så att någon annan kan få din plats. Tack!
Vår standard: Vi kräver inte att du använder munskydd men inget hindrar dig om du önskar detta. Vaccination är inget tvång men givetvis en extra trygghet som vi rekommenderar. Vi tillhandahåller handsprit och desinficerade mattor. Yogaläraren är vaccinerad. Vi försöker att instruera eleverna från sin plats och undviker att röra sig allt för mycket i yogasalen. Yogaläraren rör inte vid eleven i onödan för att undvika smitta.
.
Mycket välkommen!