Kära kund ! vi rabatt endast för kunder under 18 år pris 295;- fram till 14 december . efter den 14 december debiteras du med 350 ;- . Vi vill att du ordnar din tid för att få de vackraste naglarna till det rimligaste priset under julen. Tack och god jul
Vi vill kunna ge er samma service och behandlingar under corona-krisen men med ökad säkerhet för er och vår hälsa.
Vi ska alla hjälpas åt att ge ett bra skydd för våra härliga kunder, vår salong och vår fantastiska personal.
Vi öppnar upp fler tillgängliga bokningsbara tider att välja mellan för att minska antal personer samtidigt i salongen.
Vi kommer även att ha öppet söndagar 10 - 19
Ordinarie öppettider måndag - fredag 9 - 19
lördagar 10 - 19
Kunder som önskar andra tider utöver ordinarie öppettider kontakta salongen minst 1 dag innan så kan vi ordna separata tider. Bra för kunder som är i en riskgrupp som vill helst vistas i lokalen med så få personer som möjligt.
Vi har handdesinfektion tillgängligt precis utanför entrén och inne på salongen.
Vi uppmanar alla kunder att använda ansiktsmask vid vistelse inne på salongen. Man ska ha med sin egen mask men för dem som inte har med sig så har vi engångsmask till hands.
Endast kunder som har en bokad tid får vistas i lokalen. Inget sällskap får vistas i lokalen.
Vi har tillgång till handfat i lokalen för rätt handhygien.
Håll avstånd mellan varandra och använd munskydd.
Viktigt meddelande till kunder som specifikt vill gå till en viss utövare!
Utövarna vet endast att kunden vill endast göra med bara en viss person om man först steg 1. Välj dennes kalender. Steg 2. aktivt skriver in ett kort meddelande vid bokning utövarens namn.
Då ser personalen och utövaren början av dagen att av alla inbokade kunder så är det några fåtal som specifik vill bara göra med denne. På så sätt kan personalen planera och informera i god tid vid sjukdom eller akuta ändringar om dem måste omboka med just denna kund. Man kan blir tilldelad random för att personalen försöker hjälpas åt att rotera så alla tar emot lika många kunder under dagen.
Personalen vid plötsliga händelser eller ändringen måste ibland hjälpa kunder från någon annans kalender.
Viktigt meddelande: Vi säljer våra egna fysiska presentkort och vi är inte kopplade med bokadirekts digitala presentkort. Har man presentkort köpt via bokadirekt så gäller dem inte här hos oss.
Klicka på mer info för detaljerade priser
Stämpelkortets ”11 behandling gratis” gäller endast för behandling värde upp till 400kr. Vill man använda stämpelkortets 11 behandling för behandlingar med högre belopp så kan man lägga till resterande.
Önskar man göra behandlingen med en specifik person, följ anvisningarna nedan.
1. Välj SPECIFIK utövarens ruta i den högra spalten.
2. Välj behandling, tid och datum
3. Skriv i "noteringar" namnet på PERSONEN.
Då tar utövaren hänsyn till att man helst vill gå till denna utövaren och kan då återkoppla till kunden ifall denna utövaren inte skulle vara tillgänglig den dagen pga. sjukdom osv.osv.
Personalen ser inte att du vill gå till just den personen om du endast väljer deras kalender men inte skriver en notis att du vill gå till dem.