Ekstrand Samtalsterapi

4.4
5 Betyg
Gullbergagatan 3, 212 30, Malmö
Varmt välkomna till Ekstrand Samtalsterapi! Jag erbjuder Individualterapi, Par- och relationsterapi samt Coachande samtal i Malmö, Lund och Online Jag erbjuder en mjuk och trygg plats där du kan utforska och växa, oavsett nuvarande utmaningar. Hittar du/ni ingen tid som passar så kontakta mig på info@anneekstrand.se så ordnar vi en tid som fungerar för dig/er.
22339

Boka tjänst

Konsultation

  • Konsultationssamtal på telefon
    30 min, 450 krLäs mer
    Boka

Samtalsterapi

  • Prova-på samtal
    30 min, KostnadsfriLäs mer
    Boka
  • Individualterapi via Epassi (mottagning, digitalt eller walk and talk)
    50 min, KostnadsfriLäs mer
    Boka
  • Individualterapi (mottagning, digitalt eller walk and talk)
    60 min, 1 050 krLäs mer
    Boka
  • Individualterapi paketpris 5 timmar (mottagning, digitalt eller walk and talk)
    60 min, 4 800 krLäs mer
    Boka
  • Individualterapi paketpris 10 timmar (mottagning, digitalt eller walk and talk)
    60 min, 9 400 krLäs mer
    Boka

Parterapi/Relationsterapi

  • Par och relationsterapi
    90 min, 1 800 krLäs mer
    Boka
  • Par- och relationsterapi paketpris 5 sessioner
    90 min, 8 500 krLäs mer
    Boka

Personal

noImage
4.4
Anne
Samtalsterapeut, Par- och relationsterapeut/coach Mindfulnessinstruktör
Qliro

Betyg och recensioner

4.4av5
5
(2)
4
(3)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Kerstin J.
Kerstin J.
till Anne
A duktig lyssnare ich bra på att analysera och ge goda råd o bra tips! Kan varmt rekommendera ett besök. Kommer att fortsätta här.
Madeleine R.
Madeleine R.
till Anne
Kändes bra!
Visa fler recensioner

Om företaget

Jag är auktoriserad samtalsterapeut och par och relationsterapeut/coach samt mindfulnessinstruktör. Individualterapi: Behöver du någon att prata med? Kanske du är i valet och kvalet om någonting, känner oro eller stress, vill må bättre och få bättre relationer eller har någonting annat som du vill nysta upp och ha stöd i. Jag vägleder och förstärker dig. Grunden i individualterapin är psykosyntes men jag kan även integrera ACT, KBT och Schematerapi vid behov Par- och relationsterapi: Kanske ni har någonting som skaver i relationen, ni vill få till en bättre kommunikation och större förståelse för varandra eller någonting annat som ni önskar stöd och vägledning i. Mitt arbete är inriktat på att erbjuda de verktyg som krävs för att bygga och underhålla starka, varaktiga band mellan individer. Jag strävar efter att förstå varje pars specifika situation och anpassa min terapeutiska strategi därefter. Detta innebär att jag inte bara fokuserar på de utmaningar som ni står inför för tillfället, utan också på att utveckla färdigheter som stärker relationen över tid. Jag använder mig av verktyg som Imago, Interpersonell Neurobiologi (IPNB), Anknytningsteori samt de ovan nämnda i individualterapi. Varmt välkomna!

Bilder

Detaljer och kontakt