Klippningen helt OK, drog dock ut på tiden med kunden innan. Cirka 40 minuter sen start på klippningen vilket gjorde att nästa möte missades.
Men Hilda är en duktig frisör och jag är jättefin i håret.
Visa mer
Anna D.
till Hanna
Sonen är jätte nöjd och snabb och bra service av frisören Hanna
Visa mer
Eva S.
till Hanna
Trevlig och duktig frisör.
Visa mer
Användare
till Marita
Goda råd om hårfärg - blev så nöjd!!
Visa mer
Om företaget
Salongen
På Lindborgs är vi utbildade frisörer med Gesällbrev. Vår målsättning är att hålla oss uppdaterade på det som händer inom vår bransch. Vårt yrke utvecklas ständigt och vi också!
Med kunden i centrum!
Vi vill att ni som kunder ska känna er väl omhändertagna när ni besöker oss. På salongen erbjuder vi hårtest för personligt anpassade produkter till just dig. Tveka inte med att höra av dig till oss.
VÄLKOMNA IN
Salongens Historia
Det började år 1927 när Brynolf Lindborg öppnade Herr friseringen Några år senare kom även Damfriseringen till. Salongen ligger kvar i samma lokaler än i dag. Under dessa år har det endast varit fyra ägare på salongen. Nuvarande ägaren Marita tog över efter sin mor 2011. Sedan 1989 arbetar vi med Hårologi " läran om håret " med möjlighet att specialanpassa produkter till kunden.