BordsbokningBoka bord: bokning@vasterportrelax. se
4.7
Högvakten FestlokalBoka festlokal
4.6
Västerport Privat Spa Boka Spa
Betyg och recensioner
4.6 av 5Baserat på 1666 betyg
5
(+999)
4
(388)
3
(60)
2
(13)
1
(17)
Senaste recensionerna548 recensioner från 1666 betyg
Najat j.
till Västerport Privat Spa
Trevlig bemötande av personalen,och mycket bra ställe för avkoppling.
Hade önskat mer massage jets i spabadet ,för lite..
Chris H.
till Västerport Privat Spa
En häftig miljö där man kommer bort från vardagen!
+ Mycket god frukost i vårt paket samt fräsch frukt.
+ Rejält varm bastu och bra kallbad samt jacuzzi
+ Historisk miljö
- Massagestolarna har sett sina bästa dagar och bör bytas ut pga att skinnet är slut.
- Vissa skyltar osv känns slitna och skulle med enkla medel kunna bytas ut.
Tack för en mysig förmiddag:)
Annelie G.
till Västerport Privat Spa
Jättemysigt och väldigt bra charkbricka
Masra S.
till Västerport Privat Spa
Supernöjda. Mycket för pengarna. God frukost och mycket trevlig personal. Rekommenderar stark
Visa fler recensioner
Om företaget
OBS: FÖR TILLFÄLLET FUNGERAR DET INTE ATT LÖSA IN EPASSI PÅ PLATS HOS OSS.
Västerport Spa & Bar Bistro är mötesplatsen mitt i Kalmar City för alla som uppskattar det goda i livet.
Privat Spa och en fantastisk Bistro i unik 1600-talsmiljö
Ät drick Njut - Våga vägra vardag.....
Spa & Relax: Kalmars enda privata Spa.
Här njuter ni i fantastisk 1600-talsmiljö och ni har alltid privat tillgång till torr-fuktig bastu, infrabastu, tropisk regndusch, jacuzzi, ljusterapi, massagestolar, relaxrum och en del där ni bara kan sitta och njuta. Badrock, badlakan, tofflor, tvål/schampo, frukt och vatten ingår.
Det går alltid att beställa till Västerports härliga sparitual innehållande 7 välgörande produkter från Maria Åkerberg.
Vi har ett brett sortiment av öl, vin, mousserande, rom, whisky och drinkar samt mat och delikatesser från vår Spameny. Vi kan även bygga ihop ett anpassat paket för dig och ditt sällskap.
Bar & Bistro:
Västerport Bar & Bistro i historiska 1600-talslokaler är mötesplatsen för alla som uppskattar det goda i livet.
Västerports klassiker, Waffles och Tapas lagat med kärlek från lokala & vida leverantörer.
I baren har vi ett brett sortiment av vin, rom, whisky, drinkar och lokal öl från mikrobryggerier.
Några av våra lokala och vida vänner är: Ängöl, Emmaboda Bryggeri, Skedemosse Gårdsbryggeri, Solmarka Gård, Ölands Köksmejeri, Mysinge Kött, Västerslät och Möllans Ost.
Fest & Konferenslokal:
Högvaktens Festlokal från 1658 är belägen ovanför Kalmars gamla stadsport med ingång från Vallen och är utrustad med bord, stolar, bardisk, projektor, kylskåp, kallvatten och wc.
Lokalen som har 30 sittplatser hyrs ut till både privat och företag och är perfekt för fester, bröllop, företagsevenemang, dryckesprovningar, konferenser och möten.
Kontakta oss gärna för mer information och priser på info@vasterportrelax.se