Du är varmt välkommen!
Lyckas du inte hitta en lämplig tid i kalendern här nedan, under "Boka", hör gärna av dig (mejla, sms:a eller ring) om dina önskemål så ska vi förhoppningsvis hitta något som passar!
Med värme och önskan om det bästa för alla!
Madeleine
Madeleine är en väldigt varm, trygg och inkännande rosenterapeut som har hjälpt mig att mer och mer upptäcka och känna på alla känslor och tankar som jag behövt gömma undan av rädsla för att vara fel eller vara för mycket. Hon möter mig precis där jag befinner mig, varenda gång. Rekommenderas varmt ❤
Visa mer
Sara M.
till Madeleine Bolander
Madeleine du hjälper mig, varligt och lyhört att tillåta mig att känna det jag känner och det leder till många goda förändringar i mitt liv! Tack!
Visa mer
Eva S.
till Madeleine Bolander
Underbart, mycket rädsla och stress släppte.
Visa mer
Ewa E.
till Madeleine Bolander
Jag upplevde Madeleine som genuint varm och engagerad. Jag kände mig lugn och avspänd efter behandlingen.
Visa mer
Om företaget
InandasLiv AB är ett företag med mig, Madeleine Bolander, som i egenskap av Rosenterapeut erbjuder dig behandlingar i, och försäljning av böcker om, Rosenmetoden.
Rosenmetoden är en medvetandegörande kroppsterapi som har arbetats fram av sjukgymnasten Marion Rosen och bygger på att kroppen avspeglar tillbakahålla känslor.
Minnen, upplevelser som du av olika skäl inte har kunnat/vågat känna på där och då, göms i det undermedvetna. Musklerna spänner sig och känslorna hålls tillbaka för att behålla kontrollen över tillvaron.
En serie behandlingar i Rosenmetoden ger det omedvetna, glömda, möjlighet att få träda fram och undanträngda känslor ges plats att visa sig.
De verbala gränserna sprängs och ett nytt språk tillkommer; Själen som uttrycker sig genom kroppen.