Varmt välkomna till Studio Paus!
Vi som arbetar här är gediget utbildade med lång erfarenhet och medlemmar i våra respektive yrkesförbund för din säkerhet och trygghet att du kommer bli väl omhändertagen.
Då vi oftast sitter upptagna i behandling är mail det snabbaste sättet att nå oss.
Info@studiopaus.se.
Varmt välkomna till Studio Paus!
Vi som arbetar här är gediget utbildade med lång erfarenhet och medlemmar i våra respektive yrkesförbund för din säkerhet och trygghet att du kommer bli väl omhändertagen.
Då vi oftast sitter upptagna i behandling är mail det snabbaste sättet att nå oss.
Info@studiopaus.se.
Varit i branchen sedan 2013. Utbildning till Massageterapeut på Axelsons Institute, vidareutbildning inom Dry Needling.
Hud & Spaterapeut utbildning från Hudvårdshögskolan International Beauty School of Sweden. Innehar Cidesco examen samt Gesällbrev och Mästarbrev i Hudterapeutyrket.
Moa har också erfarenhet i utbildning för hudterapeutyrket på Hudvårdshögskolan.
Trygghet, resultatinriktat, individanpassat och helhetskoncept för kropp och själ är Moas ledord i varje behandling.
4.8
Emma Axelsson MedicinskMassage / Spaterapeut Lymfmassör Yogalärare Hälsocoach
Varit i branschen sedan 2005. Med utbildningar från Axelsons Institute inom massage och spa, Medicinsk Massageterapeut med inriktning på orsak och problematik.
Utbildning till hälsopedagog med examen från Göteborgs universitet.
MediYoga lärare med inriktning på Yinyoga, gravidyoga samt medicinsk yoga och fokus på hormon, stress och utmattning.
Hälsa, välmående och balans för kropp och själ är Emmas ledord i varje behandling.
4.9
Sara FogelAuktoriserad Hudterapeut
Examen från Elisabethskolan 2023 med internationell examen från Cidesco.
Sara har alltid varit väldigt intresserad utav skönhet och hälsa och ger dig som kund alltid det lilla extra.
Betyg och recensioner
4.9av5
5
(+999)
4
(124)
3
(7)
2
(6)
1
(2)
Robin L.
till Sara Fogel
Superbra ansiktsmassage! Rekommenderas varmt!
Pontus C.
till Moa Persson
Vilken service det var. Verkligen jätte bra service och jätte trevlig. Moa är en stjärna! Jag kommer 100% tillbaka
Madeleine A.
till Moa Persson
Det är härligt att komma till Studio Paus - vilsamt, trevligt och alltid fina resultat av behandlingarna!
Ebba M.
till Sara Fogel
Lyhörd och så duktig! Jättenöjd :)
Visa fler recensioner
Om företaget
Vi är en personlig hudvårdssalong vid Karlaplan/Östermalm i Stockholm och vi erbjuder behandlingar inom hudvård & massage
Vi arbetar med det resultatinriktade amerikanska märket Neostrata, Sydafrikanska ESSE & Italienska Tebiskin
Vi brinner för bra hudvård och vill genom våra behandlingar och produkter få just din hy att uppnå det bästa med just dina förutsättningar.
Massage är också något som står oss varmt om hjärtat och vi blandar både klassisk och behandlande svensk massage, samt lymfmassage.
Varmt välkomna hem till oss!