BBYE började som en liten ordlek – en mix av beauty och en liten ”bye, bitch”-attityd. Men BBYE är egentligen så mycket mer än beauty.
För mig handlar det om kreativitet, personlighet och att få uttrycka sig precis som man vill. Om att våga välja något annat än det vanliga och inte vara rädd för att vara lite extra.
Det är genom naglarna jag får utlopp för mycket av min kreativitet. Jag älskar att ta en idé, hur enkel eller galen den än är, och förvandla den till något du faktiskt kan bära. Från clean och minimalistiskt till handmålade karaktärer, 3D, charms, specialeffekter och helt absurda idéer som plötsligt faktiskt går att bära på sina händer.
Du kan komma med en färdig idé, några inspirationsbilder eller bara en känsla. Vi skapar något tillsammans.
BBYE är för dig som vill ha mer än bara fina naglar. Det handlar om att skapa något som känns som du.
Lite snyggt. Lite konstigt. Lite kaxigt. Lite extra.
Bra att veta innan du bokar:
För att jag ska kunna ge din design den tid och uppmärksamhet den behöver är det viktigt att du bokar rätt behandling.
Är du osäker? Skicka gärna en bild på dina nuvarande naglar och inspiration på det du vill göra, så hjälper jag dig att välja rätt.
Design: Priset och behandlingstiden baseras på designens komplexitet. Vid Extreme Nail Art bokas tiden utifrån hur lång tid designen beräknas ta.
Återbesök: Minst sju naglar behöver finnas kvar vid påfyllning. Om färre än sju naglar finns kvar bokas ett nytt set.
Inspiration: Har du en specifik design i åtanke? Ta gärna med inspirationsbilder. Jag älskar referensbilder – särskilt när du vill göra något riktigt extra.
Avbokning och ombokning
När du bokar en tid hos mig reserveras tiden exklusivt för dig. Om du behöver avboka eller omboka ber jag dig göra det senast 24 timmar före ditt besök.
Vid sen avbokning, uteblivet besök eller försening som gör att behandlingen inte kan genomföras kan en avgift bli aktuell enligt de bokningsvillkor som gäller.