Hälsostudion i Blackeberg - Lisa Edberg

Vinjegatan 5, 168 47 Bromma
4.9

Alla tjänster

Klippkort

3
  • Massage 3 x 30 min

    30 min3 tillfällenGiltigt i 6 månader
    Läs mer
    1950 kr1620 kr
    Köp
  • Massage 3 x 45 min

    45 min3 tillfällenGiltigt i 6 månader
    Läs mer
    2370 kr1950 kr
    Köp
  • Massage 3 x 60 min

    60 min3 tillfällenGiltigt i 6 månader
    Läs mer
    2940 kr2590 kr
    Köp

Andningsmassage Lotorpsmetoden (Thoracal mobilisering)

2

Andningsmassage enligt Lotorpsmetoden - Nybesök 75 min

75 min
Behandlingen består sammanlagt 3 behandlingar. Lotorpsmetoden är en mycket effektiv metod som bygger enbart på manuella behandlingsmetoder och där jag behandlar andningsproblem. Metoden har ett mycket gott resultat, utöver astma och ansträngningsastma även för: Hosta Doftallergi Parfymallergi Astmaliknande åkommor där astma inte konstaterats Även personer med till exempel ”riktig” astma och KOL har stor nytta av dessa behandlingar. Lotorpsmetoden bygger på behandling av andningsmuskulaturen och hemövningar som syftar till att lära patienten att andas på rätt sätt. Framförallt poängteras utandningens vikt.
Pris1230 kr

Andningsmassage enligt Lotorpsmetoden - Återbesök 60 min

60 min
Lotorpsmetoden är en mycket effektiv metod som bygger enbart på manuella behandlingsmetoder och där jag behandlar andningsproblem. Metoden har ett mycket gott resultat, utöver astma och ansträngningsastma även för: Hosta Doftallergi Parfymallergi Astmaliknande åkommor där astma inte konstaterats Även personer med till exempel ”riktig” astma och KOL har stor nytta av dessa behandlingar. Lotorpsmetoden bygger på behandling av andningsmuskulaturen och hemövningar som syftar till att lära patienten att andas på rätt sätt. Framförallt poängteras utandningens vikt.
Pris950 kr

Klippkort samarbetspartner

3

Klippkort 25 min köpt via Hälsoresurs

25 min
Klassisk massage som lämpar sig för dig som har spänningar i nacke, rygg och axlar.

Klippkort 40 min, köpt via Hälsoresurs

40 min
Klassisk massage som lämpar sig för dig som har spänningar i nacke, rygg och axlar.

Klippkort 50 min, köpt via Hälsoresurs

50 min
50 min behandling

Massagebehandlingar

4

Massage 30 min

30 min
Massage 30 min
Pris650 kr

Massage 45 min/Halvkroppsmassage

45 min
Djupgående massagebehandling.
Pris790 kr

Massage 60 min/Helkroppsmassage

60 min
Djupgående massagebehandling.
Pris980 kr

Massage 90 min Helkroppsmassage inkl fötter och händer.

90 min
Djupgående massagebehandling för hela kroppen. Rygg, axlar, nacke, ben, fötter, armar och händer.
Pris1490 kr

Utövare

4.9
204 betyg

Omdömen

4.9av5
5
(182)
4
(20)
3
(2)
2
(0)
1
(0)
Sida 1 av 1
Om företaget
Jag heter Lisa och är certifierad massageterapeut med över 20 års erfarenhet. Jag arbetar med klassisk massage och erbjuder även behandlingar som kan hjälpa vid spänningar, stressrelaterade besvär och smärtproblematik. Jag är utbildad i Lotorpsmetoden, som används vid andningsrelaterade besvär som till exempel astma och hosta. Jag arbetar även med öronakupunktur enligt NADA, postural träning och medicinsk laser vid behov. Min kunskap i anatomi och fysiologi, i kombination med lång erfarenhet och ett stort intresse för hur kroppen fungerar i ett större sammanhang, gör att jag kan arbeta med helhet och precision i varje behandling. Alla behandlingar anpassas efter dina behov – oavsett om du söker hjälp för specifika besvär eller bara vill ge kroppen en välbehövlig paus. Mottagningen finns på Vinjegatan 5 i Bromma.

Öppettider

Hittar du inte någon tid som passar? Skicka mig ett mail så löser vi det!

Kontakt

Adress