1. Nagelvård Malmö

Linh Nails

Drottninggatan 36, 211 41 Malmö
4.5

Presentkort

Presentkort

Ge bort egentid
BeloppValfritt
Köp nu

Alla tjänster

Nagelbehandling

12

Gellack

60 min
Passar dig som redan har naturliga naglar. Behandlingen inkluderar formning av naglar och applicering av gellack i valfri färg. Gellacket härdas under UV-/LED-lampa och ger en glansig, hållbar finish i upp till 2-3 veckor. Ingen förlängning eller uppbyggnad ingår. * Franska 50kr extra
Pris380 kr

Påfyllning: Naturella

60 min
Välj mellan rosa, milky white eller beige.
Pris400 kr

Påfyllning: Färg

60 min
Pris450 kr

Påfyllning: Ombre

60 min
Pris450 kr

Påfyllning: Franska

60 min
Pris450 kr

Påfyllning: Glitter

60 min
Pris550 kr

Nytt set: Naturella

60 min
Välj mellan rosa, milky white eller beige.
Pris430 kr

Nytt set: Färg

60 min
Pris480 kr

Nytt set: Ombre

60 min
Pris480 kr

Nytt set: Franska

60 min
Pris480 kr

Nytt set: Glitter

60 min
Pris550 kr

Nagel borttagning

30 min
Borttagning av akryl 250kr
Pris200 kr

Fransar

9

Nytt set: Volymfransar

120 min
Volymfransar innebär att man sätter flera tunnare syntetfransar på varje naturlig frans. Tekniken ger dig möjlighet att få fler fransar även om du inte har många naturliga. Flera syntetfransar fästs i knippen på din egna frans, som även vid denna metod fortfarande är noga separerade så att hela knippet kan lossna med din naturliga frans. Att göra volymfransar tar lite längre tid än singelfransar, eftersom det kräver mer precision och teknik av din fransstylist.
Pris900 kr

Påfyllning: Volymfransar (4 veckor)

90 min
Boka här om du har gjort dina fransar inom 4 veckor. Man måste även ha minst 20% av fransar kvar för att räknas som påfyllning. Har man fransar hos andra salonger, ska man boka på nytt set, eftersom de ofta är dåligt utfört.
Pris700 kr

Påfyllning: Volymfransar (3 veckor)

90 min
Boka här om du har gjort dina fransar inom 3 veckor. Man måste även ha minst 30% av fransar kvar för att räknas som påfyllning. Har man fransar hos andra salonger, ska man boka på nytt set, eftersom de ofta är dåligt utfört.
Pris650 kr

Nytt set: Mixfransar

90 min
En blandning av volym och singel fransar. Passa dig som tycker att volym är för mycket och singel är för lite.
Pris750 kr

Påfyllning: Mixfransar (4 veckor)

90 min
Boka här om du har gjort dina fransar inom 4 veckor. Senare än 4 veckor måste boka på nytt set. Man måste även ha minst 20% av fransar kvar för att räknas som påfyllning. Har man fransar hos andra salonger, måste man boka på nytt set, eftersom de ofta är dåligt utfört.
Pris650 kr

Påfyllning: Mixfransar (3 veckor)

90 min
Boka här om du har gjort dina fransar inom 3 veckor. Man måste även ha minst 30% av fransar kvar för att räknas som påfyllning. Har man fransar hos andra salonger, ska man boka på nytt set, eftersom de ofta är dåligt utfört.
Pris600 kr

Nytt set: Singelfransar

90 min
För att ge dig vackra och fylliga ögonfransar använder vi säkra och testade produkter med en säker teknik som utförs av våra certifierade fransstylister. Genom en konsultation kommer vi tillsammans fram till vilken längd på fransar som passar dig bäst. Vi använder oss av singelmetoden som innebär att vi sätter fransar en och en på dina egna ögonfransar. Vi använder syntet fransar, C-böj 0,15 och 0,20 mm tjocklek, 8mm-15mm Längd. D-böj 0,15 och 0,20 mm tjocklek, 8mm-15mm Längd. Innan behandling: - Böj inte dina fransar - Lägg inte på någon mascara/eyeliner - Det går bra att färga fransar 24h innan behandlingen Efter behandling: - följer våra skötselråd som finns på start sidan. -Märker du att det inom 24 timmar börjar sticka och klia på övre ögonlocket behöver du kontakta oss omedelbart för borttagning av fransarna. Vi rekommenderar att sedan låta ögonen vila i minst 3 månader. Sedan kan man prova att sätta 3st fransar för att se om man reagerar, innan man gör ett nytt set igen.
Pris650 kr

Påfyllning Singel fransar

60 min
Boka här om du har gjort dina fransar inom 3 veckor. Senare än 3 veckor måste boka på nytt set. Man måste även ha minst 20% av fransar kvar för att räknas som påfyllning. Har man fransar hos andra salonger, måste man boka på nyttset, eftersom de ofta är dåligt utfört.
Pris500 kr

Borttagning av fransar

30 min
Pris200 kr

Fotvård

1

Fotvård

60 min
Njut av ett avkopplande fotbad samtidigt som du får massage i vår massagestol. Behandlingen inkluderar borttagning av förhårdnader, klippning och rengöring av nagelband samt lackering naglarna. Behandlingen avslutas med en skön fotmassage. Nagellack ingår Gellack ingår Franska 50kr extra
Friskvård
Pris500 kr

Utövare

4.6
562 betyg
4.5
885 betyg
4.5
479 betyg
4.5
503 betyg
4.6
726 betyg

Omdömen

4.5av5
5
(+999)
4
(667)
3
(154)
2
(90)
1
(51)
Sida 1 av 1
Om företaget
Vi på Linh Nails har personal med flera års erfarenhet och arbetar med produkter av hög kvalitet. Hos oss kan du som kund känna dig trygg – vi sätter alltid ditt bästa i fokus och brinner för det vi gör. Varmt välkommen att boka din tid hos vår erfarna och kunniga personal!

Ordinarie öppettider

  • Måndag
    09:00 - 19:00
  • Tisdag
    09:00 - 19:00
  • Onsdag
    09:00 - 19:00
  • Torsdag
    09:00 - 19:00
  • Fredag
    09:00 - 19:00
  • Lördag
    10:00 - 17:00
  • Söndag
    Stängt

Kontakt

  • 040880XX

Adress