Linköpings Beauty academy

4.9
334 Betyg
Götgatan 31, 582 31, Linköping
Vi på Linköpings Beauty academy (fd salong belle) var en av de första salongerna i Linköping som började med fransförlängning. Många kunder är återkommande men vi har naturligtvis också plats för dig som aldrig besökt oss tidigare! Vi utför fransförlängning med singel-fransar (klassisk), volym-fransar och megavolym-fransar. Vi utför också lashlift och browlift. Hybridbryn och färgning och vaxning av ögonbryn. För hår har vi hårförlängning samt keratinbehandlingar. Vi har även en nagelteknolog på salongen. Förutom den mångåriga erfarenheten har våra fransstylister ett flertal utbildningar bakom sig, från bland annat Sverige, England, Canada,Ryssland, och Litauen. Vi håller också utbildningar i lashlift,browlift, hennabryn, Hybridbryn , grundutbildning bryn samt fransförlängning. Utmärkelser: Lookbylinnadwards2024- Sveriges största online tävling kom Belle på 3 : dje plats i browlift. SM fransförlängning 2025 Belle 4:de plats i browlift expert och Zahra 4:de plats i browlift master. Varmt välkommen att boka en tid hos oss!
16069

Boka Sista Minuten

FRANSFÖRLÄNGNING

  • -25%
    Singel fransar
    120 min, 750 kr (ord. 1 000 kr)Läs mer
    För tider fram till 26 aug
    Boka
  • -30%
    Mixfransar nytt set
    120 min, 770 kr (ord. 1 100 kr)Läs mer
    För tider fram till 26 aug
    Boka
  • -30%
    Fransförlängning mix nytt set
    120 min, 770 kr (ord. 1 100 kr)Läs mer
    För tider fram till 26 aug
    Boka

BRYN

  • -20%
    Hybridbryn
    60 min, 400 kr (ord. 500 kr)Läs mer
    För tider fram till 26 aug
    Boka

utövare

noImage
4.9
Belle Peters
Stylist
Qliro
Belle har jobbat med fransförlängning sedan 2010 och är lärare inom fransförlängning, lashlift, browlift, hennabryn & bryn med färgteknik. 2024 - 3 dje plats i browlift master lookbylinnadwars. 2025 4 de plats SM i browlift 2025 2:a plats i den globala tävlingen Oscars online competion. Domare 2025 i Australiens championship.

Betyg och recensioner

4.9av5
5
(302)
4
(24)
3
(2)
2
(4)
1
(2)
Lindis B.
Lindis B.
till Sara
Alltid lika bra ❤️ bästa ❤️
Cornelia W.
Cornelia W.
till Sara
Otroligt trevlig och duktig tjej! 🤩 Kommer gå hit fler ggr när haj passerar Linköping nästa gång! 🥰
Belle P.
Belle P.
till Sara
Jätte nöjd med brynen⭐️
Elisabet D.
Elisabet D.
till Belle Peters
Som vanligt bästa servicen och omtanken 💖
Visa fler recensioner

Om företaget

Vi på Linköpings Beauty academy (fd salong belle) var en av de första salongerna i Linköping som började med fransförlängning. Många kunder är återkommande men vi har naturligtvis också plats för dig som aldrig besökt oss tidigare! Vi utför fransförlängning med singel-fransar (klassisk), volym-fransar, wetlook, Kim k lashes och megavolym-fransar. Vi utför också bbglow, microneedling, micoblading, färgning och vaxning av ögonbryn, browlift , Hennabryn , lashlift. Förutom den mångåriga erfarenheten har våra fransstylister ett flertal utbildningar bakom sig, från bland annat Sverige, England, Ryssland, canada och Litauen. Vi håller också utbildningar i lashlift, BBglow & fransförlängning. Vi har även elever från linjen stylist som gör elevbehandlingar. På salongen arbetar även Monica Lönn Grebner hon är legitimerad sjuksköterska med två specialist utbildningar, anestesi(narkos) och intensivvård. Utöver att utföra fillers och Botox injektioner arbetar hon på operation med att söva patienter och på en intensivvårdsavdelning. Varmt välkommen att boka en tid hos oss!

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Stängd nu
    • Mån10:00 - 19:00
    • Tis10:30 - 20:30
    • Ons10:30 - 20:00
    • Tor10:30 - 20:30
    • Fre10:30 - 20:30
    • Lör10:30 - 17:00
    • SönStängd
  • 07608595 XX
  • Götgatan 31, 582 31, Linköping