1. Hem
  2. Massage Örebro

Maria Elvi Massage & Friskvård AB

betyg4.9 Fantastiskt bra(719 betyg)
Drottninggatan 17, 702 10, Örebro
Innan du genomför din bokning, läs igenom villkoren. Skriv gärna i noteringar hur du betalar; med kort/swish, Benify eller ePassi. Hos Maria Elvi Massage & Friskvård är renlighet och god hygien en viktig del. Jag spritar och tvättar noggrant händer och underarmar före och efter varje behandling. Bänken tvättas ren och jag byter till nytt bänkpapper efter behandling. Golvet svabbas varje dag. Jag vädrar ordentligt mellan varje behandling och det finns handsprit om du vill använda det. På toaletten torkar du händerna med pappershanddukar. Jag har alltid varit noga med renlighet både före och under pandemin och fortsätter vara det. Jag är vaccinerad med 4 sprutor.
5033

Boka tjänst

Massagebehandlingar

  • Djupgående finsk massage 30 min
    30 minuter, 560 krMer info
  • Djupgående finsk massage 45 min
    45 minuter, 630 krMer info
  • Djupgående finsk massage 60 min
    60 minuter, 760 krMer info

Utövare

noImage
Maria Elvi Massage & Friskvård AB
4.9
(719 betyg)
Certifierad massageterapeut

Betyg och recensioner

4.9Fantastiskt bra
719 betyg
Karin H.
till Maria Elvi Massage & Friskvård AB
Tack Maria nu kan man röra på nacken axlar och rygg i gen du är bäst . Karin

Visa mer

Sofie E.
till Maria Elvi Massage & Friskvård AB
Jätte skönt efteråt

Visa mer

Mia K.
till Maria Elvi Massage & Friskvård AB
Proffsig, kompetent och alltid välgörande!

Visa mer

Jessica P.
till Maria Elvi Massage & Friskvård AB
Alltid bra service och att jag fick hjälp att boka tid med kort varsel. Magiska händer som lyckas lösa upp hårda punkter. Blir alltid hjälpt efter ett besök.

Visa mer

Om företaget

—————————————— Klassisk finsk massage är en mer djupgående massageteknik. På så sätt kommer man åt att behandla de djupare musklerna där de flesta har sina besvär. Massage mjukar upp muskler, ger smärtlindring, är avkopplande och mycket mer. Har du värk i t ex axlar, nacke eller ländrygg kan massage vara hjälpen. Massage får igång blodcirkulationen och rensar bort slaggprodukter från musklerna. Du kommer att känna dig smidigare och mer rörlig. Jag är utbildad certifierad massageterapeut vid Massageakademin i Örebro och har arbetat med massage sedan 2003. Först som anställd och hösten 2005 startade jag min firma och har jobbat heltid sedan dess.

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Stängd nu
    • Mån07:30 - 16:00
    • Tis07:30 - 14:30
    • Ons07:30 - 15:00
    • Tor07:30 - 15:00
    • Fre07:30 - 11:30
    • LörStängd
    • SönStängd
  • 07368701 XXVisa nummer

  • Drottninggatan 17, 702 10, Örebro