För dig som har spänningar som aldrig riktigt vill släppa, och som söker en djupgående och effektiv avlastning för rygg och kropp.
Vi inleder med ett samtal om var spänningarna sitter och vad som kan ha skapat dem i grunden.
Därefter arbetar vi med de patenterade bollarna, BALLance, som noggrant placeras under valda delar av ryggen samt andra delar av kroppen. Trycket från bollarna ihop med guidad andning bidrar till att släppa spänningar och låsningar i ryggen och kroppen.
Parallellt ges en massage, helkroppsbehandling. Genom inkännande grepp, knådningar och strykningar mjukas musklerna upp ytterligare.
Kombinationen av den yttre muskelbehandlingen, den inre dekompressionen och de nya verktyg du får med dig skapar en optimal helhetsprocess, så att du kan lämna studion med ny kraft och en mjukare, rörligare kropp