Välkommen till oss på Naprapatstudion!
Kliniken är belägen i salong House of Lashes lokaler vid Sankt Eriksplan i Vasastan, i centrala Stockholm.
Du ska inte behöva ha ont i onödan! Vi hjälper dig med muskel- & ledrelaterade besvär. Vi tycker om att hjälpa människor och strävar alltid efter att se helheten när vi letar efter orsaken till dina besvär. Därefter ger vi dig rätt behandling och verktyg till att bli besvärsfri. Vi erbjuder naprapatbehandling, massage, cert. mammamageträning och rehabilitering.
Kliniken drivs av mig Leg. Naprapat Sandra Almgren (Sandra Almgren Naprapati och Rehab) samt min kollega Leg. Naprapat Ida Anstey (fd Persson).
Finns det ingen ledig tid som passar? Kontakta mig på sms eller mail och skriv vilken dag och ungefärlig tid du önskar så skriver jag upp dig på min avbokningslista. Blir den tiden ledig så kontaktar jag dig.
Länk till Idas bokningssida:
http://naprapatstudionidaanstey.bokadirekt.se
OBS! Tider som bokas på helgdagar (lördagar samt röda dagar) kostar 100 kr extra utöver ordinarie pris.
Måndag-fredag mellan kl.8-14 kommer det vistas en hund i lokalen (ej i behandlingsrummet).
På grund av risken för smittspridning av Covid-19 gäller följande policy:
Har du minsta lilla förkylningssymptom så som halsont, snuva, trötthet, feber, hosta, lukt- eller smakbortfall så får du inte komma på behandling förrän du varit symptomfri i minst 2 dygn.
Du som har en konstaterad covid19-infektion ska stanna hemma i minst sju dagar efter att du insjuknade, du ska även ha varit feberfri i två dagar och tydligt känna dig bättre.
Har du nyligen rest utomlands eller träffat någon som du misstänker har Covid-19 så måste du vänta 14 dagar med att boka tid .
Har du de minsta förkylningssymptom måste du avboka din behandling oavsett om avbokningsmarginalen på 24 h passerat eller inte. Kontakta oss via telefon eller mail så hjälper vi dig att boka av din tid.
Vi rekommenderar er som tillhör en riskgrupp att avstå från behandling i nuläget.
Detta är för både er patienters och vår egen säkerhet då vi arbetar nära inpå människor varje dag och virus därmed lätt kan spridas vidare.
Vänligen respektera detta!
Betalning sker med Swish eller kort.
Varmt välkommen!