Naturligtvis Salomonssons

4.9
1056 Betyg
Storgatan 17C, 571 31, Nässjö
Varmt välkommen till en unik hår & salongsupplevelse! Här får Du som kund mitt fulla fokus under den tid Du är hos mig! Ingen telefon som ringer eller andra kunder i salongen - en stund bara för Dig! Tofflor, te, nötter & mandlar, varma linnehanddukar, stillhet o avkoppling i vackra rum. Jag har mer än 35 års erfarenhet och älskar fortfarande att klippa hår! Det borgar för att du som kund kan förvänta dig det allra bästa såsom proffsiga behandlingar, hög servicenivå och kvalitativa produkter från bla Oway, Maria Åkerberg och Recohair. För 19 år sedan sadlade jag om till Ekofrisör, vilket är helt fantastiskt! Mina behandlingar ger Ditt hår ett nytt liv med Hårborstning, Indisk Hårbottensmassage i olja och Energiklippning! Med ekologisk hårvård är drömmen om ett tjockare och vackrare hår fullt möjligt! Varmt välkommen! Maria
12975

Boka tjänst

Energiklippning med Indisk Hårbottensmassage

  • Energiklippning med Indisk hårbottenmassage
    90 min, 1 795 krLäs mer
    Boka

Energiklippning

  • Energiklippning
    60 min, Från 1 195 krLäs mer
    Boka

Indisk Hårbottensmassage

  • Indisk Hårbottenmassage 60 min
    60 min, 1 200 kr
    Boka
  • Indisk Hårbottensmassage
    50 min, 995 krLäs mer
    Boka

Helkroppsmassage

  • Spabehandling de luxe
    90 min, 1 995 krLäs mer
    Boka

utövare

noImage
4.9
Maria Salomonsson
Ekofrisör, Spaterapeut och friskvårdsmassör
Qliro
Frisörföretagare 1990 Ekologisk frisör 2006 Kundaliniyogalärare 2017 Spaterapeut 2024 Friskvårdsmasslr 2024

Betyg och recensioner

4.9av5
5
(969)
4
(75)
3
(6)
2
(3)
1
(3)
Wiveka K.
Wiveka K.
till Maria Salomonsson
Alltid nöjd och avslappad efter besök hos Maria.
Martina Ö.
Martina Ö.
till Maria Salomonsson
En avslappnande stund med hårbottenmassage och hårklippning. Maria har ingen spegel när hon klipper och det förstärker avslappningen. Jag fick ett gott te, mandlar och choklad. En fin stund.
Camilla A.
Camilla A.
till Maria Salomonsson
Helt fantastiskt
Affiblixt B.
Affiblixt B.
till Maria Salomonsson
Så fantastiskt bra! Har varit kund i typ 30 år!
Visa fler recensioner

Om företaget

Hej! Jag heter Maria Salomonsson och öppnade 2007 salong Naturligtvis Salomonssons AB, Naturlig och Ekologisk Hårvård för den moderna och medvetna kundenmed fokus på naturligt & ekologiskt Tidigare drev jag På Håret - ett strå vassare! Det var Nässjö stads trendigaste salong med fokus på mode och trender. Min specialité och passion är Energiklippning & Indisk Hårbottensmassage i olja, Hårborstning, Hårtvätt i Lera samt Växtfärgning av hår.

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Stängd nu
    • Mån10:00 - 19:00
    • Tis10:00 - 19:00
    • Ons10:00 - 19:00
    • Tor10:00 - 19:00
    • Fre10:00 - 18:00
    • Lör11:00 - 16:00
    • SönStängd
    • Öppettider (Övrig information)
    • Tiderna varierar beroende på utbildningar och kurser. Tveka inte att ringa mig om du inte hittar någon tid som passar! Med vänlig hälsning, Maria Salomonsson
  • 07038103 XX
  • Storgatan 17C, 571 31, Nässjö