1. Hem
  2. Annan Åseda

Nilssons Kiropraktik Åseda

betyg4.7 Fantastiskt bra(55 betyg)
Olofsgatan 1, 360 70, Åseda
Hej och välkommen till Nilssons Kiropraktik! Har du frågor inför ditt besök, tveka inte att kontakta oss. Vi förbehåller oss rätten att avboka vid sjukdom, ny tid erbjuds om önskemål finns. Finns inga lediga tider som passar vänligen ring oss. Vänligen/ Michael och Hampus

Boka tjänst

Tjänst

  • Kiropraktisk behandling Michael
    30 minuter, 700 krMer info

Personal

noImage
Michael Nilsson Åseda
4.7
(55 betyg)
Leg. Kiropraktor

Betyg och recensioner

4.7Fantastiskt bra
55 betyg
Marie L.
till Michael Nilsson Åseda
Bra bemötande o han vet vad han gör.

Visa mer

Linnea G.
till Michael Nilsson Åseda
Bästa!!

Visa mer

Lottha L.
till Michael Nilsson Åseda
Jag kan rekommendera Michael alla dagar i veckan! Trevlig, proffsig, lyhörd och förklarade väldigt bra vad han skulle göra varför osv. Tack!

Visa mer

Maria A.
till Michael Nilsson Åseda
Fick bra förklarat för mig samt gick igenom vad det innebär och vilka följder det kan få. Mycket bra o snabb hjälp!

Visa mer

Om företaget

Nilssons kiropraktik har varit etablerad sedan 1987. Vi som arbetar på klinikerna är Michael som arbetat sedan 1987 och Hampus som har arbetat sedan 2015. Vi behandlar dagligen patienter med olika smärtsyndrom. Vanliga besvär som vi behandlar är ryggvärk, nackspärr, ryggskott, smärta mellan skulderbladen, spänningshuvudvärk, stela axlar och nacke diskproblem, domningar i armar och ben, förslitningar i rygg/höft, ischias, migrän, whiplashskada och musarm. Vi som kiropraktorer arbetar med diagnostik, behandling, rehabilitering och förebyggande av funktionsstörningar och smärttillstånd i leder samt muskulatur. Kiropraktorn diagnostiserar patienter med hjälp av manuella undersökningsmodeller och utför där efter behandling samt rehabilitering. Kiropraktorn använder främst HVLA-manipulation som behandlingsform för att ökar rörelseförmågan och minskar patientens smärta. Kiropraktorn behandlar skador och besvär som orsakats av störningar i leder, muskler och nervsystemet. Samspelet mellan nervsystemet som är kroppens kommunikations- och kontrollsystem samt ryggradens funktion utgör underlag för kiropraktik. Till oss behöver du ingen remiss för tidsbokning.

Bilder

Inga bilder ännu.
Detaljer och kontakt
    • Stängd nu
    • MånStängd
    • Tis09:00 - 12:00
    • OnsStängd
    • TorStängd
    • FreStängd
    • LörStängd
    • SönStängd
  • 07680203 XXVisa nummer

  • Olofsgatan 1, 360 70, Åseda