Jag har utbildat mig hos Balkefors Support för fotanalys och tillverkning av ortopediska inläggssulor. Gör även tejpning av fötter vid t.ex hälsporreproblem.
4.8
IngridYogapedagog
4.7
MonikaMedicinsk Fotvårdsterapeut
Efter 20 år som sjuksköterska utbildade jag mig till fotspecialist/massör och startade egen salong i Malmö. Men sedan 2018 blev jag anställd på Nyttoliv och stormtrivs.
Älskar mitt arbete och att få träffa er härliga kunder varje dag.
4.6
Egle MariaDiplomerad och Certifierad Massageterapeut
Jag är Fysioterapeut, Sjukgymnast och Massageterapeut. Jag är utbildad i Sverige och Litauen och arbetade i 20 år på Universitetssjukhuset i Vilnius med patienter med stroke, ryggmärgsskador, proteser och andra trauman. Jag har lång erfarenhet av att rehabilitera människor efter olika slags sjukdomar och åkommor.
4.8
HelenaFotvårdsterapeut
Utbildad medicinsk fotvårdsterapeut.
VibrationsplattaVibrationsplatta
Denna vibrationsplatta kan man boka för egen träning eller rehab. Boka tid för genomgång av program.
FinotMedicinsk Fotvårdsterapeut
Jag är utbildad medicinsk fotvårdsterapeut på Fotakademin i Kristianstad och har dessförinnan arbetat 9 år som undersköterska i Ystad.
4.6
MiraAuktoriserad Hudterapeut
Jag utbildade mig 2016-2017 på Gildaskolan i Malmö och är auktoriserad Hudterapeut med Cidesco-examen.
Betyg och recensioner
4.7av5
5
(417)
4
(157)
3
(10)
2
(0)
1
(2)
Lena E.
till Mira
Mira som tog hand om mig verkade mycket kunnig. Kändes gediget. Så bra att jag somnade o vips var timman slut!
Det var verkligen en skön och grundlig behandling.
Annekarin Ö.
till Finot
Jag kände att jag verkligen fick den hjälp jag behövde tack👍❤️
Anne-Marie B.
till Monika
Superfint o fröscht ställe, lite lyxkänsla jänfört med andra jag varit på. Skönt, lugnt o avslappnande. Monika kändes proffsig och kunnig.
Thomas L.
till Monika
Alltid lika nöjd
🌟🌟🌟🌟🌟
Visa fler recensioner
Om företaget
Välkommen till vår klinik som finns centralt vid Stortorget i Svedala. Här arbetar utbildad personal med fotbehandlingar, ansiktsbehandlingar, massage och yoga. Vi har dessutom en stor butik med hudvård, hälsokost, strumpor, sandaler avlastningar och mycket annat.