Hej Anastasia!
Tack för din recension och för att du tog dig tid att dela med dig av din upplevelse. Jag är ledsen att resultatet inte levde upp till dina förväntningar.
Jag vill dock förtydliga att jag innan behandlingen förklarade noggrant vilken typ av fransar jag arbetar med – inklusive vilken böj, tjocklek och att jag i dagsläget endast har svarta fransar i mitt sortiment. En “enkel volym” hos mig kan absolut skilja sig från hur andra fransstylister arbetar, vilket jag också nämnde under vår konsultation.
Jag jobbar alltid med stor noggrannhet för att säkerställa att kundens naturliga fransar inte tar skada av fransförlängningen. Jag är mycket noga med att inte använda för mycket lim och att inga limklumpar ska förekomma – detta är en grundprincip i mitt arbete för både hälsa och hållbarhet.
När du uttryckte att du inte var nöjd med resultatet, erbjöd jag mig att justera och tunna ut fransförlängningen – trots att det redan var en lätt volym – men du valde att inte ta emot hjälpen. Jag respekterar såklart ditt val, men vill ändå understryka att jag alltid försöker hitta en lösning när en kund inte är helt nöjd.
Angående kommentaren om hållbarheten: jag nämnde detta i samband med att en lösning skulle kunna ha varit att jag skulle ta bort delar av fransförlängningen. Men - när man gör det finns det risk att det blir väldigt lite fransar kvar, vilket gör att när fransförlängningen sedan faller av kan det upplevas som tomt och eventuella glapp syns tydligare.
Mitt mål är alltid att kunden ska känna sig nöjd och trygg, och jag är alltid öppen för att justera efter önskemål inom rimliga ramar.
Tack igen för din feedback – det hjälper mig att bli ännu bättre.
Vänliga hälsningar,
Boshra