1. Hem
  2. Frisör Stockholm

Udda Fåglar

betyg4.9 Fantastiskt bra(1149 betyg)
Södermannagatan 50, 116 65, Stockholm
Hej och välkommen till oss! En udda värld är en rolig värld. <3

Boka tjänst

Klippning

  • 1. Klipp + helfärg 2,5h (ej blek/sling)
    150 minuter, Från 2 250 krMer info
  • Klipp + slingor eller ombre 3h
    180 minuter, Från 2 700 krMer info
  • Klipp + blek 3h
    180 minuter, Från 2 700 krMer info

Färg

  • Helfärg/utväxt 1,5h (ej blek/sling)
    90 minuter, Från 1 350 krMer info
  • Färgning 60 min
    60 minuter, Varierande prisMer info
  • Slingor eller ombre 2h
    120 minuter, Från 1 800 krMer info
  • Blekning 2h
    120 minuter, Från 1 800 krMer info
  • Färgbehandling NY KUND
    120 minuter, Varierande prisMer info

Klippning

  • Klippning 60 - 75 min
    60 - 75 min, 980 kr

Personal

noImage
Andrii
4.9
(314 betyg)
Hos Andrii kan man boka klippning. andrii@uddafaglar.se
noImage
Anna- Lea
5
(8 betyg)
Anna-Lea är sjukskriven sedan mars 2021. Efter sjukskrivningen väntas hon vara föräldraledig t.o.m. höst/vinter 2021, då hon planerar att ta emot kunder i lagom skala.
noImage
Camilla
Camilla är tjänstledig för studier och tar emot kunder per förfrågan: camilla@uddafaglar.se
noImage
Kitty
5
(185 betyg)
Hos Kitty kan man boka klippning. kitty@uddafaglar.se
noImage
Maria
4.9
(254 betyg)
Hos Maria kan man boka både klipp- och färgbehandlingar. Vid frågor, kontakta Maria: maria@uddafaglar.se
noImage
Monica
5
(145 betyg)
Hos Monica kan man boka klippning. monica@uddafaglar.se
noImage
Ola
4.9
(186 betyg)
Hos Ola kan man boka både klipp- och färgbehandlingar. Vid frågor, kontakta Ola: ola@uddafaglar.se ola@uddafaglar.se
noImage
Tiina
5
(55 betyg)
Hos Tiina kan man boka klippning. tiina@uddafaglar.se

Betyg och recensioner

4.9Fantastiskt bra
1149 betyg
Julia G.
till Andrii
Andrii is the only one in Stockholm that I know of who actually knows how to work with thick and frizzy hair <3 so grateful!

Visa mer

Lars S.
till Tiina
Bäst som vanligt

Visa mer

Johanna L.
till Tiina
Tack tack för fin frisyr, än en gång!

Visa mer

Ellinor S.
till Kitty
Hon har en otrolig klippteknik. Jag är trogen kund sedan flera år och Kitty hittar alltid på nya effekter när jag önskar det. Vi har trevliga pratstunder och besöket är en riktig unna mig-tid.

Visa mer

Om företaget

Välkommen till vår online bokning!

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Öppet nu
    • Mån08:00 - 20:00
    • Tis08:00 - 20:00
    • Ons08:00 - 20:00
    • Tor08:00 - 21:00
    • Fre08:00 - 20:00
    • Lör09:00 - 16:00
    • SönStängd
  • 083388 XXVisa nummer

  • Södermannagatan 50, 116 65, Stockholm