1. Hem
  2. Frisör Stockholm

Udda Fåglar

betyg4.9 Fantastiskt bra(2131 betyg)
Södermannagatan 50, 116 65, Stockholm
Hej och välkommen till oss! En udda värld är en rolig värld. <3
811

Boka tjänst

Klippning

  • 1. Klipp + helfärg 2,5h (ej blek/sling)
    150 minuter, Från 2 330 krMer info
    Boka
  • Klipp + blek 3h
    180 minuter, Från 2 700 krMer info
    Boka

Färg

  • Helfärg/utväxt 1,5h (ej blek/sling)
    90 minuter, Från 1 350 krMer info
    Boka
  • Färgning 60 min
    60 minuter, Varierande prisMer info
    Boka
  • Blekning 2h
    120 minuter, Från 1 800 krMer info
    Boka

Klippning

  • Klippning 60 - 75 min
    60 - 75 min, 980 kr
    Boka

Personal

noImage
Andrii
4.9
(581 betyg)
Hos Andrii kan man boka klippning. andrii@uddafaglar.se
noImage
Camilla
Camilla är tjänstledig för studier och tar emot kunder per förfrågan: camilla@uddafaglar.se
noImage
Kitty
5
(365 betyg)
Hos mig kan man boka klippning online. Jag gör även slingbehandlingar men endast per förfrågan via mail. kitty@uddafaglar.se
noImage
Maria
4.9
(339 betyg)
Hos Maria kan man boka både klipp- och färgbehandlingar. Vid frågor, kontakta Maria: maria@uddafaglar.se
noImage
Monica
4.9
(268 betyg)
Hos Monica kan man boka klippning. monica@uddafaglar.se
noImage
Ola
4.9
(327 betyg)
För slingor, kreativ färg, balayage etc, skicka bild på ditt hår och önskemål till ola@uddafaglar.se så återkommer jag med tidsförslag och pris.
noImage
Tiina
5
(251 betyg)
Hos Tiina kan man boka klippning. tiina@uddafaglar.se

Betyg och recensioner

4.9Fantastiskt bra
2131 betyg
Walter D.
till Tiina
Tiina är ett fullblodsproffs, bästa frisörskan i stan.

Visa mer

Noel P.
till Tiina
Fantastic haircut! Tiina listens to what you're looking for and delivers every time! She's a master of her craft.

Visa mer

Ida Ö.
till Tiina
Älskar Tiina!

Visa mer

Malin P.
till Kitty
Kitty var verkligen super! Slingade mitt hår och förstod precis vad jag ville ha. Mysig avslappnad stämning.

Visa mer

Om företaget

Välkommen till Udda Fåglar. Här jobbar ett gäng drivna och grymma stylister. It's cool to be kind!

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Öppet nu
    • Mån08:00 - 20:00
    • Tis08:00 - 20:00
    • Ons08:00 - 20:00
    • Tor08:00 - 21:00
    • Fre08:00 - 20:00
    • Lör09:00 - 16:00
    • SönStängd
    • Öppettider (Övrig information)
    • Salongen har oregelbundna öppettider då vi alla jobbar utefter eget schema.
  • 083388 XXVisa nummer

  • Södermannagatan 50, 116 65, Stockholm