- en dag i kreativitet, rörelse och själslig närvaro
Välkommen till en balanserande dag med ett mjukt och tillåtande flöde i alla praktiker, som bryter av med en guidad teckningssession, utan krav på prestation.
Här är du välkommen precis som du är, retreatet passar både dig som aldrig varit på yoga eller tecknat, och dig som är en konstnärlig yogi.
Vi erbjuder:
Meditation
Lymfyoga
Andningsövningar
Egenmassage
Vegetarisk lunch och mellanmål
Yoga Nidra för återhämtning
Konstworkshop
Qigong för lymfan
…och mer! 🥰
Var och när: Visdomsportalen i Lysekil den 8 augusti, från klockan 10.00 till 17.00.
Det finns lymfte när du kommer, och nyttiga snacks genom dagen, och vid 12.30 ingår en matig vegetarisk lunch.
Vilka är vi?
Layla är en internationell konstnär, yogalärare och växtbaserad kock. Hon har studerat konst i Amsterdam och Göteborg, samt utövat och undervisat i yoga under många år. Hennes konstnärliga praktik består av teckning, kreativt skrivande och grafik. Under retreatet kommer Layla att laga lunchen, samt hålla i en konstworkshop, där hon guidar dig genom olika teckningsövningar, med möjlighet att göra om dem till ett zine (litet häfte) att ta med hem.
Louises passion är holistisk hälsa - och att hitta en hållbar balans mellan kropp, sinne och själ. Hon är bland annat holistisk hudvårdsterapeut, lymfmassör, yogalärare, samt snart färdig instruktör i mindfulness. Louise har tidigare haft en holistisk massage- och hudvårdssalong, och senare en hälsosalong med yogastudio tillsammans med tre andra under några år. Under retreatet kommer hon att hålla i meditation, lymfyoga, yoga nidra och qigong.
Investering: 1495 kr inklusive lunch, mellanmål och alla klasser.
Boka tidigt-rabatt: 1345 kr om du bokar senast den 18 juli.
Betald bokning = garanterad plats.