1. Hem
  2. Annan Stockholm

Relief Stockholm (Kungsholmen/Norrmalm)

betyg4.9 Fantastiskt bra(114 betyg)
John Ericssonsgatan 9, 112 22, Stockholm
Här kan du se en film om hur våra behandlingar går till HÄR Vid sen avbokning eller utebliven tid, debiteras du fullt.  Du har då en behandling tillgodo som du kan använda inom ett år.  Vid sen avbokning när det gäller återbesöket debiteras 850kr.
17488

Boka tjänst

Nikotinavvänjning

  • Relief Classic Weight Nikotinavvänjning/sluta röka /sluta snusa + minimera sötsug och viktuppgång
    90 minuter, 2 700 krMer info
    Boka
  • Relief Classic Compact Nikotinavvänjning / sluta röka / sluta snusa
    90 minuter, 2 400 krMer info
    Boka

Personal

noImage
Marie-Louise Göthlin
4.9
(114 betyg)
Laserterapeut

Betyg och recensioner

4.9Fantastiskt bra
114 betyg
Helle K.
till Marie-Louise Göthlin
Så bra, och det hjälper. inte rökt på 1 år, och var där för ett år sen.

Visa mer

Ing- A.
till Marie-Louise Göthlin
Rogivande miljö. Marie- Louise är både sympatisk och vet vad hon gör. Jag har fått mycket hjälp. Mitt återfall var helt min egen dumhet.

Visa mer

Tanja C.
till Marie-Louise Göthlin
Jag rekommenderar starkt denna behandling! Dagen efter min första behandling hade jag noll sockersug och min aptit minskade mycket. Jag är fortfarande förvånad över hur denna laser fungerar. Jag gjorde en annan behandling som rekommenderat och jag är glad över att vara sockerfri. Bästa pengarna jag någonsin spenderat. Och Marie-Louise är verkligen ett fantastiskt stöd och terapeut. Tusen tack!

Visa mer

Tanja C.
till Marie-Louise Göthlin
Mycket trevligt bemötande med en mycket trevlig terapeut. Tack Marie-Louise!

Visa mer

Om företaget

Reliefs behandling är en kombination av kinesisk medicin och modern teknik. Under den 45 minuter långa behandlingen stimuleras särskilda punkter på kroppen med snabb och smärtfri lågenergilaser vilket gör att den naturliga produktionen av endorfiner ökar och ”mättar” nikotinreceptorerna. Därmed försvinner suget och abstinenssymptomen minimeras. För att ytterligare stötta våra kunder har vi ett samtal både före och efter behandlingen där vi kartlägger individens nikotinvanor och ger handfasta tips för att klara sig igenom den första kritiska tiden efter nikotinstoppet. Hela besöket tar cirka 90 minuter och de flesta av våra kunder blir rökfria efter bara ett behandlingstillfälle.

Bilder

Detaljer och kontakt
    • Stängd nu
    • Mån12:00 - 19:00
    • Tis09:00 - 18:30
    • OnsStängd
    • TorStängd
    • FreStängd
    • LörStängd
    • SönStängd
    • Öppettider (Övrig information)
    • Ring för bokning av kostnadsfritt återbesök och även sötsugsbehandling. 070-5329977
  • 07053299 XXVisa nummer

  • John Ericssonsgatan 9, 112 22, Stockholm