Ge dig själv utrymme att andas. Vi ses vid 5 valfria tillfällen under 2026 till våren 2027 – en exklusiv möjlighet att pausa vardagen, checka in med dig själv och fylla på med ny, hållbar energi.
Längtar du efter en paus i vardagen? Välkommen till en hel dag av återhämtning, rörelseglädje och ny kunskap för ditt välmående.
Detta är din dag. En dag helt utan krav på prestation, där du får ta plats precis exakt som du är. I en lugn, varm och trygg miljö övar vi på att landa i nuet och ge kroppen och knoppen vad de faktiskt behöver.
Under dagen varvar vi skön rörelse med spännande kunskap om hur stress påverkar oss – och hur vi kan hitta tillbaka till balansen.
Vi rör oss i ett långsamt, behagligt tempo, testar enkla yoga- och mindfulnessövningar.
Det här får du uppleva under dagen:
.Rörelseglädje (Flow): Ett mjukt pass med fokus på smidighet, styrka och balans i ett skönt tempo.
-Meditation & Mindfulyoga: Enkla, skonsamma positioner som anpassas helt efter din kropp och förmåga.
-Teori & Insikter: Lär dig hur kroppen reagerar vid stress, vad mindfulness som livsstil innebär och få en introduktion till de nio attityderna.
-God mat för kropp & själ: En härlig lunch och fika ingår, där vi även testar på att äta medvetet (mindfuleating).
Ge dig själv gåvan av en hel dag i återhämtningens tecken boka nu begränsat antal platser 10 stycken.
Varmt välkommen!
Maria
Ps Du kan använda ditt friskvårdsbidrag för denna dag om du har ett sådant.
Kommande datum:2026: 24/10, 28/10, 29/12
2027: 9/1, 30/1, 29/3, 8/5